درباره‌ی عکس‌باکس

به عکس باکس، بانک عکس ایران و برترین سایت جستجو‍‍‍‍‍‍‍، خرید و فروش عکس‌ها و طرح‌های خلق شده توسط کاربران فارسی زبان در شبکه جهانی اینترنت خوش آمدید. دریافت آسان و مقرون به صرفه‌ی تعداد بی‌شماری از عکس‌های برتر با حقوق آزاد به صورت مستقیم از عکاسان در این وب‌سایت امکان پذیر است. این‌جا شما می‌توانید عکس بخرید، بفروشید و یا هر دو! در کنار خرید و فروش عکس حتی می‌توانید از خدمات ویژه نظیر بک آپ رایگان عکس‌های خود بهره‌مند شوید.

پدید آورندگان عکس باکس با تجربه‌ای بیش از ۱۰ سال در زمینه فعالیت‌های عکاسی در اینترنت از جمله خرید و فروش، به اشتراک گذاری؛ همچنین بهره‌برداری از مزایای نسل جدید وب و ارتباط جمعی و فعالیت‌های برخط اجتماعی در حوزه هنر و فرهنگ و ارتباط آنها با تجارت الکترونیکی‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍، تمام تلاش خود را در جهت ارتباط و اتصال هرچه بهتر عکاسان و جامعه عکاسی با علاقه‌مندان و خریداران عکس‌ها نموده است.

در نسخه فعلی عکس باکس تمامی عکس‌ها با حقوق آزاد ارائه می‌شوند. این به این معنی است که شما برای هر چند بار استفاده از یک عکس می‌بایستی تنها یک بار برای آن هزینه کنید. متاسفانه موضوع کپی رایت در بعضی کشور‌ها خصوصا ایران موضوعی جا نیافتاده است و بعضا به آن توجه نمی‌شود. این موضوع نیز یکی از اهداف ماست برای ایجاد فرهنگ احترام و رعایت کپی رایت و حق عکاس که امیدواریم با کمک شما به آن دست یابیم. که این هم باعث درآمدزایی بیشتر برای عکاسان و هم جلوگیری از کپی غیر مجاز و بر خلاف قانون و وجدان افراد نادان می‌شود.

ما به شما این اطمینان رو می‌دهیم که محتوای مورد استفاده در شرایط توافق‌نامه اجازه نقض کپی رایت،‌ حق اخلاقی، علامت تجاری و یا دیگر حقوق مالکیت معنوی یا تبلیغاتی را نمیدهد.

عکاسی با حقوق آزاد به چه معنی است؟

 روزانه می بینید هزاران تصویر در مجلات ، بسته بندی‌ها ، پوسترها ، وب‌سایت‌ها و تلویزیون پخش می‌شوند. اما تعداد بسیار کمی از این تصاویر هستند که به طور خاص برای محصول خاصی تولید و ایجاد شده باشند.  اینها عکس‌های با حقوق آزاد هستند. 

عکس‌های با حقوق آزاد عکس‌های آماده استفاده‌ای هستند که برای استفاده شما در تبلیغات و مواد تبلیغاتی مورد استفاده‌تان برای نشان دادن مفهوم و یا ایده خاصی پروانه استفاده دارند. آنها همچنین می‌توانند تصاویر و طرح‌هایی باشند که شما به عنوان مواد اولیه برای طرح‌های گرافیکی‌تان از آنها استفاده می‌کنید.

این‌ها همان عکس‌هایی هستند که جای خالی آنها سال‌هاست که در ایران و در فضای هنری، مطبوعاتی و رسانه‌ای دیده می‌شود و متاسفانه جویندگان عکس‌ها چون در بیشتر موارد توان هزینه کردن را برای عکس‌های اختصاصی ندارند، رو به کپی کردن غیر قانونی عکس‌ها و یا جستجو در لوح‌های فشرده بسیار مبتدیانه موجود در بازار غیر رسمی می‌آورند.

پس عکس باکس آمده است که این فاصله را پر کند. بنابراین شما به عنوان عکاس نه اینکه لزوماً برترین عکس‌هایتان را بلکه عکس‌هایی که کیفیت پایه را دارا هستند و در مورد هر موضوعی که مخاطبانی خواهد داشت را به عکس‌باکس اضافه کنید تا مخاطبان و خریداران آنها را بیابند و خریداری نماییند.